Únor 2013

Knihy- úvod

21. února 2013 v 12:19
Dobrý den milí čtenáři i nečtenáři,
tato blog strana je určena právě pro čtenáře i ostatní.
Najdete zde obsahy i obrázky knih, kterými se můžete inspirovat a později si je i koupit nebo kdo chodí do knihovny se je v ní pouze vypůjčit a pak je vrátit. Tuto stranu jsem zavedla proto, že sama ráda čtu a píšu z knih, které jsem přečetla obsahy. Když už jsi nějakou knihu přečtete, je dobré si zavést čtenářský deník jako mám já, ale ten doporučuji spíše těm, co čtou knihy více. Kdo si myslí, že číst je zbytečné, mýlí se a měl by to brzy napravit. Čtením si trénujete paměť a hlavně získáváte nové vědomosti ( zejména nová slova), které můžete použít ve svém životě.

Teď něco pro ty, co se číst teprve učí: - Pokud jste už ve 2. třídě, můžete začít číst nějakou knihu, ale nejlepší bude, když o to poprosíte maminku, tatínka nebo nějakého dospělého, který vám pomůže knihu vybrat.
- Pro vás nejmenší čtenáře bude nejlepší kniha s velkými písmeny a ta, které hravě porozumíte a nebudou tam proto cizí jména, odborné názvy aj.

Na závěr vám ještě jednou připomenu: Čtěte, cvičíte si tím nejen paměť, ale i slovní zásobu.

Svéhlavička

16. února 2013 v 17:00 | Emma von Rhoden
Tato kniha pojednává o tom, že Zdenka Menšíková se nechová dobře, odmlouvá a je tvrdohlavá. Když byla malá, ztratila maminku, která ji zemřela. Její tatínek se ale potom oženil s jinou paní, která ji měla také velice ráda a nahrazovala jí její zesnulou a biologickou matku. Za Zdenčino chování se její rodiče rozhodnou poslat do penzionátu. Tam si najde nové kamarádky ( zejména Ellen), se kterou stráví většinu času ( v penzionátu). Zdenka si v penzionátu uvědomí, že s její náladovostí a jinými výtkami by to v životě moc daleko nedotáhla. Přes dobu, kdy dívka pobývá v penzionátu se jí doma narodí bratříček, který se bude jmenovat Jiřík. A jak se to dozvěděla Zdenka, to už se dozvíte v této knize. Nejdůležitější na tom je, že Zdenka přišla domů jako vyměněná a vážila si toho, co má.

Knihu bych zařadila do dobrodružné literatury.
Doporučuji ji starším žákům.
Ve věku 11 a více let.